پروژه اقتصاد بیکاری و تورم

پروژه اقتصاد بیکاری و تورم پروژه اقتصاد بیکاری و تورم

دسته : اقتصاد

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 652 KB

تعداد صفحات : 16

بازدیدها : 249

برچسبها : بیکاری تورم پروژه

مبلغ : 9500 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه اقتصاد پاورپوینت با موضوع بیکاری و تورم

این پروژه شامل پاورپوینتی با موضوع بیکاری و تورم می باشد که در حجم 16 اسلاید، همراه با تصاویر و توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند به عنوان ارائه کلاسی توسط دانشجویان رشته اقتصاد مورد استفاده قرار گیرد.

بیکاری از مسائل عمده اقتصاد کلان است که به صورتی کاملاً مستقیم و شدید بر یکایک افراد جامعه اثر می گذارد. از نظر اکثر مردم، از دست دادن شغل به معنی پایین آمدن سطح زندگی و ایجاد فشارهای روانی است. بنابراین به هیچ وجه جاری تعجب نیست که غالباً موضوع بیکاری به صورت یکی از بحثهای عمده سیاسی مطرح می شود. بسیاری از سیاستگذاران برای تعیین و سنجش سیستم اقتصادی و موفقیت یا شکست سیاستهای اقتصادی از عبارت شاخص نکبت استفاده می کنند و مقصود آنان چیزی جز مجموع نرخهای بیکاری و تورم نمی باشد.

مفهوم میزان بیکاری ساختاری یا طبیعی، به آن بخش از بیکاری اشاره دارد که حتی در اشتغال کامل وجود خواهد داشت. بخشی از علتهای تناوب بالای بیکاری درمیان نوجوانان، کیفیت پایین مشاغل موجود برای افراد آموزش ندیده است.

سیاستهای کاهش میزان طبیعی بیکاری شامل سیاستهای بازار نیروی کار و تقاضای کل است. اقتصاد به سطح باثبات و بالای تقاضای کل نیاز دارد. کاهش انگیزه های اشتغال و آموزش، مانند حداقل دستمزد، و افزایش انگیزه برای گسترش دوره جست و جوی کار، مانند مزایای تأمین بیکاری بدون مالیات، همچنین سبب افزایش میزان طبیعی می شود.

منحنی فیلیپس

فریدمن و فیلیپس استدلال می کنند که با تغییر درمیزان تورم مورد انتظار، رفته رفته که کارگران و بنگاهها دستمزدها را برای تورم مورد انتظار طی دوره ای که دستمزدها پرداخت خواهند شد، تطبیق می دهند، منحنی تورم- بیکاری فیلیپس جابه جا می شود. این بحث به منحنی فیلیپس با انتظارهای افزوده می انجامد که استدلال می کند که میزان افزایش قیمت با میزان تورم مورد انتظار افزایش و با میزان بیکاری کاهش پیدا می کند.

میزان تورم مورد انتظار روی منحنی فیلیپس کوتاه مدت ثابت است. منحنی فیلیپس کوتاه مدت کاملا مسطح است که چسبندگی دستمزدها و قیمتها را در کوتاه مدت بازتاب میدهد.

میزان تورم مورد انتظار درمنحنی فیلیپس باید به منزله تورم، جاری و گذشته تفسیر شود که به هنگام عقد قراردادهایی که با دستمزدها و قیمتهای جاری ارتباط می یابند، انتظار می رفت.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید