پروژه فصل اول کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد

پروژه فصل اول کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد پروژه فصل اول کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد

دسته : مدیریت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 573 KB

تعداد صفحات : 23

بازدیدها : 841

برچسبها : تئوری سازمان رابینز طرح سازمانی ساختار سازمان

مبلغ : 10000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پاورپوینت فصل اول کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد، ویرایش جدید)

پاورپوینت فصل اول کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد

کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته استیفن رابینز ترجمه دکتر سید مهدی الوانی و دکتر حسن دانایی فرد از جمله منابع مهم درس مبانی سازمان و مدیریت، اصول مدیریت و مدیریت عمومی و تئوری های مدیریت پیشرفته در سطح کارشناسی و ارشد رشته های مجموعه مدیریت می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل اول این کتاب با عنوان کلیات می باشد که در حجم 23 اسلاید همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند به عنوان کار کلاسی (ارائه در کلاس به شکل سمینار یا کنفرانس) درسهای مدیریت عمومی، مبانی سازمان و مدیریت، اصول مدیریت و تئوریهای مدیریت پیشرفته رشته های مجموعه مدیریت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار گیرد.

سایر فصول این کتاب 👈 تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی رابینز

بخشهایی از متن پروژه

تعریف سازمان

سازمان پدیده ای است اجتماعی که به طور آگاهانه هماهنگ شده و دارای حدود و ثغور نسبتا مشخصی بوده که تقریبا به صورت مداومبرای تحقیقهدف مشترک یا مجموعه ای از اهداف فعالیت می کند.

ساختار سازمان چیست؟

ساختار سازمانی تصریح می کند که وظایف چگونه تخصیص داده شوند، چه شخصی به چه کسی گزارش دهد و ساز و کارهای هماهنگی رسمی و همچنین الگوهای تعاملی سازمانی که باید رعایت شوند، کدامند.

ساختار سازمانی را به عنوان یکی از اجزای سازمان که از عنصر پیچیدگی، رسمیت و کنترل تشکیل شده، تعریف می کنند.

پیچیدگی، حدود تفکیک درون سازمان را نشان می دهد. همچنین به میزان تخصص گرائی، تقسیم کار و تعداد سطوح در سلسله مراتب سازمان اشاره دارد و میزان پراکندگی جغرافیایی واحدهای سازمانی را نیز تصریح می کند.

تعریف چرخه حیات

چرخه حیات به یک الگوی تغییر قابل پیش بینی اشاره می کند. پژوهشگران معتقدند که سازمانها دارای چرخه حیات بوده و از طریق گذراندن یک سلسله مراحل و تغیرات متوالی و معین در طی زمان تکامل می یابند. با بکارگیری استعاره چرخه حیات برای سازمانها نشان داده می شود که سازمانها در طول حیات خود مراحل چندگانه ای را طی می کنند. این مراحل از الگویی سازگار و منطقی تبعیت می کنند و گذر از یک مرحله به مرحله دیگر به جای اینکه تصادفی باشد، قابل پیش بینی است.

فهرست مطالب پروژه دانلودی

تعریف سازمان

ساختار سازمان چیست؟

طراحی سازمانی چیست؟

نظریه سازمان چیست؟

مقایسه نظریه سازمان و رفتاری سازمان

چرا نظریه سازمان را مطالعه می کنیم؟

روشهای مختلف دهگانه نگریستن به سازمانها

دیدگاه سیستمی

انواع سیستم

ویژگی های یک سیستم باز

اهمیت دیدگاه سیستمی

دیدگاه چرخه حیات

مراحل چرخه حیات

مرحله کارآفرینی

مرحله شکل گیری اولیه

مرحله رسمیت و کنترل

مرحله پیچیده شدن ساختار

مرحله افول

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید