آزمون هوشی ریون آزمون هوشی ریون

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 12586 KB

تعداد صفحات : 50

بازدیدها : 381

برچسبها : آزمون هوشی ریون

مبلغ : 6000 تومان

خرید این فایل

آزمون هوشی ریون

دانلود آزمون تست هوشی ریون با آزمون ریون پیش رونده و راهنمای اجرای ماتریس های پیشرونده ریون

مجموعه کامل آزمون هوشی ریون با پرسشنامه.تفسیر. نمره گذاری ( word ) و تصاویر کامل آزمون

این مجموعه به معرفی یکی از آزمون های پرکاربرد روانشناسی یعنی آزمون هوشی ریون پرداخته شده است. در این مجموعه هم ریون کودکان همراه با تصاویر قرار داده شده هم ریون بزرگسالان. گفتنی است تصاویر هم در فایل jpg قرار داده شده و هم در فایل word به ترتیب تنظیم شده است همچنین راهنمای آزمون و تفسیر. نمره گذاری آن نیز در قالب آفیس word تهیه شده است.

این مجموعه شامل سه قسمت :
آزمون ریون پیش رونده بین سنین 9 تا 18 سال
راهنمای اجرای ماتریس های پیشرونده ریون
تصاویر ازمون بصورت فایل تصویری jpg

راهنمای اجرای ماتریس های پیشرونده ریون

روش اجرا
در جریان یک مصاحبه اولیه، نام سن و سایر اطلاعات مربوط به آزمودنی را روی برگ نمره گذاری می نویسند. آنگاه دفترچه تصاویر را باز می کنند. اولین تصویر یعنی A1 را به آزمودنی نشان می دهند. به او می گویند: این تصویر را خوب نگاه کنید (تصویر بالایی). قسمتی از آن برداشته شده است (نشان می دهند). قسمت برداشته شده در بین تصاویر پائینی است. هر یک از تصاویر پایینی شکل قسمت برداشته شده بالا را دارند. یعنی تصاویر پایینی می توانند قسمت برداشته شده تصویر بالا را پر کنند. اما همه آنها نمی توانند تصویر بالا را تکمیل کنند. فقط یکی از آنها می توانند تصویر بالایی را تکمیل کند. مثلا تصویر1، شکل بالا را دارد اما طرح آن را ندارد. تصویر 2 هم خوب نیست. تصویر3 کاملا غلط است. تصویر 6 تقریبا خوب است اما خود آن ناقص است. به نظر شما کدامیک پاسخ است. پاسخ صحیح را نشان بدهید. اگر آزمودنی نتواند پاسخ صحیح را نشان دهد، آزماینده توضیحات بالا را نشان می دهد تا اینکه ماهیت مسئله درک شود. آنگاه آزماینده به تصویر A2 می پردازد. او می گوید : حال قطعه ای را نشان بده که می تواند تصویر بالایی را تکمیل کند. اگر آزمودنی نتواند پاسخ درست را پیدا کند، آزماینده به تصویر A1 برمی گردد و بعد آزمودنی می خواهد تا A2 را حل کند. اما اگر A2را درست پاسخ دهد به A3 می پردازد و شیوه بالا را بکار می برد. بین تصاویر A 1 تا A5 هر وقت لازم شد آزماینده به تصویر A1 بر می گردد اما پس از تصویر A5 کوچکترین کمکی را در حق او به عمل نمی آورد. آزماینده پاسخهای آزمودنی را روی برگ نمره گذاری می نویسد. او مواظبت می کند تا صفحات دو تا دو ورق نخورند. در شروع سریهای Ab و B، کافی است که توجه آزمودنی روی مسئله جلب شود. کمکهای اضافی لازم نخواهد بود.

نمره گذاری به هر پاسخ صحیح یک نمره داده می شود. با در نظر گرفتن جمع کل نمرات و سن آزمودنی، رتبه درصدی او بر اساس جدول نرم معلوم می شود.

همراه با
جدول نرم آزمون ریون کودکان
کلید تصحیح آزمون ریون کودکان
برگه نمره گذاری آزمون ریون کودکان
جدول رتبه درصدی برای نمره های هوش بهر

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید