پرسشنامه آزمون هوشی گودیناف

پرسشنامه آزمون هوشی گودیناف پرسشنامه آزمون هوشی گودیناف

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 108 KB

تعداد صفحات : 57

بازدیدها : 319

برچسبها : آزمون هوشی گودیناف پرسشنامه هوشی گودیناف

مبلغ : 6000 تومان

خرید این فایل

دانلود پرسشنامه آزمون هوشی گودیناف آزمون تصویر آدمک گودیناف و بررسی شخصیت کودک بر اساس ترسیم آدمک با تفسیر بالینی آزمون آدمک گودیناف

توضیحات اجمالی:

آزمون هوشی گودیناف دارای 51 گویه، نمره گذاری، جدول تبدیل نمرات خام به سن عقلی و تفسیر بالینی در فایل ورد و قابل ویرایش می باشد /

جهت دانلود پرسشنامه های بیشتر از سایت سرو، از لینکهای کمکی یا جستجوگر سایت استفاده کنید.

در ادامه به معرفی کاملتر و بخشهایی از متن تفسیر آن اشاره می شود.

آزمون تصویر آدمک گودیناف

به طور کلی روش نمره گذاری در آزمون تصویر آدمک گودیناف از این قرار است که به هر قسمتی از تصویر یک نمره تعلق می گیرد که مجموع آنها 51 تجاوز نمی کند. با استفاده از جدول مخصوص، نمره خام تبدیل به سن عقلی می شود و از رابطه 100×سن تقویمی ÷ سن عقلی بهره هوشی کودک بدست می آید.

بررسی شخصیت کودک بر اساس ترسیم آدمک

دستور اجرا و شرایط بکار بستن آزمون

آزمون را می توان بصورت فردی یا گروهی اجرا کرد هر کودک یک جعبه مداد رنگی که شامل هفت رنگ است دریافت می کند. آبی، سبز، قرمز، زرد، بنفش، قهوه ای و سیاه.

همچنین یک مداد سیاه یک مداد پاک کن ویک ورقه کاغذ به ابعاد 5/9×21 به صورت عمودی در اختیار کودک قرارداده می شود آزمایشگر به آزمودنی می گوید:

"روی این کاغذ یک آدمک (یا آدم) بکش تا آنجائیکه می شود قشنگ باشد و اگر دلت خواست آن را رنگ کن" می گذاریم که آزمودنیها هر طور دلشان می خواهد مقاشی کنند بدون آنکه به آنها کمک کنیم و یا به انتقاد ارزشیابی یا تلقین مبادرت نمائیم فقط به آزمودنیهایی که تردید هائی نشان می دهند باید گفته شود، خوبه ادامه بده .

اگر کودکی به طرح پرسشهائی درباره شیوه اجرای ترسیم مبادرت کرد به او گفته می شود که "هرکاری می خواهی بکن، هرطور دلت می خواهد، همان جوری خوبه" .

آزمونی ها را مورد انتخاب جای نقاشی ابعاد آن، استفاده از کاغذ در جهتی غیر از آنکه به وی ارائه شده است اضافه کردن عناصر دیگری غیر از موضوع پیشنهاد شده .

رنگهای بکار رفته، یا اقناع از رنگ کرده و جز آن آزاد می گذاریم چه انتخاب ارتجالی همه این شیوه ها واجد معانی است .

می توان یک مداد تراش در اختیار آزمونی گذاشت تا هر کودک همه رنگها را در اختیار داشته باشد . نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد کودک روی ورقه نوشته شود.

تذکر:اجرای دقیق این دستورالعمل بسیار اهمیت دارد تجربه نشان داده است که کوچکترین تغییری در دستور اجرا می تواند در تحقق ترسیم تغییرات مهمی ایجاد کند دستور اجرا باید نسبت به جنسیت واجد ابهام باشد. ...

ترسیم آدمک و پاره ای رگه های خلقی

الف: هیجان پذیری هیجان ناپذیری

هیجان پذیری آزمودنی بر اساس خطوط کمرنگ ، منقطع، مردد و گاهی لرزان مشخص می شود بدین معنا که نقاش برای تحقق ترسیم با مشکلاتی روبروست از آنچه کشیده احساس رضایت نمی کند دائماً به خطوط ترسیم شده باز می گردد ، خطوط را پر رنگ تر می کند و پاره ای از آنها را حذف می نماید. آدمک یا بسیار کوچک و یا بسیار بزرگ ترسیم می شود ساق های کوتاه و پاهای کوتاه نشان دهنده مشکلات تماس اجتماعی وی و احساس کهتری کم و بیش جبران شده اند.

گاهی نیز آدمک مرکزیت ندارد و در کناره های کاغذ ترسیم می شود.

می توان جستجوی تکیه گاه و ایمنیرا بر اساس ترسیم پیرامون یا طاق و سقف، مشاهده کرد.

رنگهای ملایم و همراه با سایه روشن اند و گاهی در صورت وجود افسردگی ، سایه روشنهای سیاه و خاکستری دیده می شوند . حالت صورت آدمک مبین کمروئی و اضطراب است در پیرامون آدمک ، نرده ها، حفاظها و ابر ترسیم می شوند. بالعکس در نقاشی کودکان هیجان ناپذیر، خطوط منظم ، به اندازه کافی پررنگ و بدون انقطاع و لرزش اند. آدمک در وسط صفحه ، با نسبتهای بهنجار و با رنگهای متوسط ترسیم می گردد.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید