تحقیق روان تحلیل گری فروید

تحقیق روان تحلیل گری فروید تحقیق روان تحلیل گری فروید

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 5 KB

تعداد صفحات : 7

بازدیدها : 215

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 3400 تومان

خرید این فایل

تحقیق روان تحلیل گری فروید

تحقیق روان تحلیل گری فروید

بخشهایی از متن:

روان تحلیل گری فروید

زیگموند فروید روان تحلیلگر اتریشی است که خود را پدر درمان های گفتاری میداند ابداع کننده روان تحلیلگری میبا شد. حرکتهای اولیه او در زمینه نورولوژی تاثیر روان روان تحلیلگری با اخراج روان تحلیلگران از المیان نازیهاو مخاجرت انان به امریکا و انگلستان در سال 1939میلادی اغاز شد.فروید به جبر روانی اعتقاد داشت و خود را دانشمندی پیرو حقیقت معرفی میکند و نظریه های مختلفی در مورد رشد و تکامل و بیماری های روانی دارد.فروید عقیده دارد که انسان دارای پیچیدگی های مختلف فطری است که در مراحل تحول نوزادی اتها را ازموده است.اگاهی از جنسیت و ماهیت نقش محوری درتئوری فرود دارد.شیوه روان تحلیل گری کمتر حالت محاوره ای دارد و بیشتر بصورتی است که به مراجع اجازه بروز افکار و تصورات وخاطرات را می دهد. تحلیل گر سعی نمیکند بر روی بیمار تاثیر گذارد بلکه با توجه به شنیده ها و گفته های مراجع به تفاسیر پراکنده اما منسجم .بجا وممناسب بپردازد. 

...

من یا اگو(Ego)

من سطح نیمه هشیار و هشیار ما را در بر میگیرد و به بررسی این می پردازد که ایا نیازهای غریزی به شیوه واقع بینانه و جامعه پسند براورده شده اند یا خیر؟ من برای قضاوت و حکمیت میان نیروهایی که درون فرد عمل میکنند و بر او اثر میگذارند نیاز به صرف انرژی روانی دارد .

اگر من نتواند بین این سه نیروه اشتی و توازن برقرار کند تعادل وجودی فرد به هم میریزد و ارامش روحی خود را از دست می دهد و دچار کشمکش روانی میشود.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید