پروژه کارآفرینی طرح کشت صیفی جات و سبزیجات

پروژه کارآفرینی طرح کشت صیفی جات و سبزیجات پروژه کارآفرینی طرح کشت صیفی جات و سبزیجات

دسته : طرح های توجیهی و کارآفرینی

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 623 KB

تعداد صفحات : 27

بازدیدها : 208

برچسبها : کشت صیفی جات طرح کارآفرینی سبزیجات

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه کارآفرینی طرح توجیهی کشت صیفی جات و سبزیجات

پروژه کارآفرینی کشت صیفی جات و سبزی جات در 27 اسلاید قابل ویرایش

مقدمه

تقاضای مداوم برای سبزی های تازه و فراورده ها در بازارهای کشور نشان دهنده عظیم بودن نقش اقتصادی صنعت تولید سبزی و سهم آن در برآورده کردن عمده رژیم های غذایی است.

متخصصین علم تغذیه معتقدند که مصرف سبزی و میوه به صورت تازه یا فراورده ای از بروز ناراحتی های ناشی از فقر غذایی جلوگیری می کند. خوشبختانه مصرف سبزی و میوه به صورت تازه در ایران بسیار رایج است و کمتر سفره ای می توان یافت که خالی از آن باشد ولی با این حال یادآور می شویم که علی رغم قدمت و سابقه طولانی کشت تعداد قابل ملاحظه ای از سبزیها در ایران پیشرفت قابل توجهی در این زمینه صورت نگرفته است.

ما در زمینه تهیه بذر، تولید و انبارداری و بازار رسانی به علت عدم توجه به اصول صحیح علمی و تکنیکی دچار نابسامانی های عمده ای می باشیم که با کار بر آخرین روش های علمی، کشور ما نیز به صورت یکی از مهمترین ممالک صادر کننده انواع سبزی به صورت خام و فرآورده ای باشد.

خصوصاً منطقه ی مغان به علت همسایه بودن با کشور آذربایجان در این زمینه نقش مهمی ایفا کند

لذا اهمیت دادن به گلخانه ولی با مدیریت صحیح می تواند منطقه ما را به سوی کشاورزی مدرن سوق دهد.

اهمیت اقتصادی طرح کشت صیفی جات و سبزیجات

تولید سبزی به روش گلخانه ای بستری مناسب برای برگشت سریع و مطمئن سرمایه گذاری های کشاورزی است که باعث ثبات در منطقه برای سبزی کاری با خارج کردن این حرفه از حالت فصلی به دائمی می گردد.

حرفه ی سبزی کاری به میزان قابل توجهی به اقتصاد ملی کمک می کند و علاوه بر کشاورزان نفرات زیادی را نیز در زمینه های متعددی نظیر تهیه ی فرآورده های سبزیجات، حمل و نقل و بازاریابی جذب می نماید که با توجه به نیروی انسانی فراوان و بازار عرضه ی مناسب داخلی و خارجی پرورش سبزی و طرح مدرن سبزی کاری از دور نمای روشنی در منطقه داراست و قابلیت جذب قسمت عمده ی سرمایه گذاری های بخش کشاورزی را دارد.

اهداف طرح:

1) اشتغال زایی

با توجه به جمع کثیر افراد جویای کار در منطقه این طرح می تواند در صورت کافی و مدیریت صحیح موفقیت قابل توجهی برای اشتغال زایی داشته باشد مخصوصاً اشتغالی مطمئن و دائمی.

2) خارج کردن کشت از حالت فصلی به دائمی

کشاورزی در منطقه با توجه به شرایط خاص فصلی برای مدت محدودی است.

لذا منطقه با توجه به پتانسیل های موجود دیگر نیازمند سیستمی است تا با خارج از این مرحله کشاورزی وارد مرحله ای مطمئن و دائمی گردد. احداث گلخانه با توجه به کنترل آن در شرایط مطلوب می تواند کشاورزی را در چهار فصل به صورت درآمد زا احیاء کند.

3)سیستم حرارتی

این سیستم شامل کوره حرارتی مشعل 120000 کیلو کالری و فن می باشد که حرارت به وسیله رول پلاستیکی و به صورت یکسان در تمامی گلخانه پخش می شود.

سیستم دو جداره

این پلاستیک در زیر پلاستیک اولیه تعبیه می شود و هدف از این سیستم جلوگیری از قطرات آب می باشد که بر روی گیاه پاشیده نشود و همچنین جلوی پرت دما را نیز می گیرد.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید