پروپوزال مقابله با حملات سیاه­چال شبکه AODV با سیستم تشخیص نفوذ پروپوزال مقابله با حملات سیاه­چال شبکه AODV با سیستم تشخیص نفوذ

دسته : -فنی و مهندسی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 268 KB

تعداد صفحات : 13

بازدیدها : 275

برچسبها : دانلود پروپوزال

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

پروپوزال مقابله با حملات سیاه­چال شبکه AODV با سیستم تشخیص نفوذ

دانلود پروپوزال مقابله با حملات سیاه­چال در شبکه ­های موردی سیار مبتنی بر AODV، از طریق سیستم­های تشخیص نفوذ

پروپوزال مقابله با حملات سیاه چال در شبکه های موردی سیار مبتنی بر AODV، از طریق سیستم های تشخیص نفوذ

قسمتی از متن:

پرسش اصلی تحقیق (مسأله تحقیق)

توپولوژی پویا، فقدان یک مدیریت متمرکز، طبیعت بی سیم و عدم وجود یک ساختار ثابت، شبکه های موردی سیار را نسبت به حملات امنیتی آسیب پذیر ساخته است. یکی از این حملات، حمله سیاه چال می باشد. وقوع یک حمله سیاه چال، باعث بروز مشکلاتی می شود که از آن جمله می توان به استراق سمع و یا حذف کردن بسته های داده و مختل کردن منابع موجود در یک مسیر خاص اشاره کرد.

این پایاننامه به دنبال آن است که با بهره گیری از روش های تحلیلی، امنیت شبکه های MANET مبتنی بر پروتکل AODV را، در مقابل حملات سیاه چال بهبود دهد.

بیان مسأله (تشریح ابعاد، حدود مسأله، معرفی دقیق مسأله، بیان جنبه های مجهول و مبهم و متغیرهای مربوط به پرسش های تحقیق، منظور تحقیق)

شبکه های سیار موردی، دارای کاربرد های فراوانی مانند پوشش دادن مناطق در هنگام وقوع حوادث ناگوار و یا کاربرد هایی در میدان های جنگ می باشند، ولی این دسته از شبکه ها نیز برای انجام صحیح اعمال شبکه که شامل مسیریابی، جلورانی بسته های داده، نگهداری و بروز رسانی اطلاعات مسیریابی می باشد، به امنیت نیازمند هستند. در واقع امنیت شرط لازم برای عملکرد درست اعمال شبکه است و بدون آن تضمینی برای انجام صحیح این اعمال وجود ندارد. در صورت شکستن موانع ایمنی نه چندان قدرتمند این شبکه ها، نفوذ گران قادرند خود را به عنوان عضوی از این شبکه ها جا زده و در صورت تحقق این امر، امکان دستیابی به اطلاعات حیاتی، حمله به سرویس دهندگان مجموعه، تخریب اطلاعات، ایجاد اختلال در ارتباطات گروه های شبکه با یکدیگر، تولید داده های غیر واقعی و گمراه کننده، سوء استفاده از پهنای باند موثر شبکه و دیگر فعالیت های مخربانه وجود دارد.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید