تحقیق داده و مدیریت دانش

تحقیق داده و مدیریت دانش تحقیق داده و مدیریت دانش

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 68 KB

تعداد صفحات : 49

بازدیدها : 532

برچسبها : تحقیق مدیریت دانش داده

مبلغ : 9000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه تحقیقاتی داده و مدیریت دانش برای دسته مدیریت و سیستم های اطلاعاتی مدیریت

پروژه دانلودی حاضر شامل تحقیق بسیار جامع و کامل در 49 صفحه با فرمت word در زمینه داده و مدیریت دانش می باشد که از ترجمه کتابهای لاتین تخصصی گردآوری شده است. ارائه مطالعات موردی در هر بخش از ویژگی های منحصربفرد این تحقیق است.

مقدمه:

ما در داده ها غرق شده ایم اما باید آنها را احساس کرده و اداره کنیم.سیستم ها و تکنولوژی های اطلاعات، سازمان را در مدیریت داده ها یعنی کسب داده، سازماندهی، ذخیره و بازیابی، تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها پشتیبانی می کنند. وقتی که این داده ها به طور صحیح اداره شوند، به دانش و سپس اطلاعات تبدیل می شوند. همچنان که می بینیم، اطلاعات و دانش، منابع سازمانی با ارزشی هستند که می توانند یک مزیت رقابتی برای سازمان فراهم کنند. ما در این فصل فرایندی را به وسیله آن داده ها ابتدا به اطلاعات و سپس به دانش تبدیل می شوند توضیح می دهیم.

شرکت های تجاری اندکی می توانند به راحتی، تصمیمات تجاری عادلانه را بدون اتکا به اطلاعات مطمئن اتخاذ نمایند.بخصوص امروزه وقتی که سیستم های اطلاعاتی مدرن، دستیابی به آن اطلاعات را خیلی سریع و آسان می سازند،این موضوع صحت پیدا می کند.

به عنوان مثال، ما تکنولوژی هایی داریم که قادرند داده ها را به شکلی در آورند که مدیران و تحلیل گران بتوانند به راحتی آن ها را درک کنند.این سازمان ها سپس می توانند خود به این داده ها دست یابند و آنها را با توجه به نیازهایشان با ابزارهای مختلفی تجزیه و تحلیل کنند که در نتیجه آن اطلاعات را تولید کنند. آنها سپس می توانند تجربه خود را برای استفاده از این اطلاعات در متن یک مسئله تجاری به کار گیرند و در واقع ایجاد دانش کنند.

مدیریت دانش، به وسیله تکنولوژی اطلاعات قادر به دستیابی به دانش و ذخیره آن در اشکالی می شود که کارکنان سازمانی می توانند به آنها دست یافته و به کار گیرند و نهایتاً یک سازمان یادگیرنده منعطف و قدرتمند ایجاد کنند.

ما این فصل را با بحث در مورد مشکلات مدیریت داده و رویکرد پایگاه داده که سازمان ها برای حل مسائل و مشکلات خود مورد استفاده قرار می دهند شروع می کنیم.

سپس نشان می دهیم که چطور سیستم های مدیریت پایگاه داده ما را قادر به دستیابی و استفاده از داده ها در پایگاه داده می سازند.انباره های داده همچنان که داده هایی را که مدیران برای تجزیه و تحلیل و تصمیم گیری نیاز دارند فراهم می سازند، به طور فزاینده ای اهمیت می یابند. مدیران از ابزارهای هوش سازمانی برای تحلیل داده ها در انباره های داده استفاده می کنند. همچنین از ابزارهای تجسمی داده ها برای تجزیه و تحلیل نتایجی که غیر قابل درک و جذاب هستند استفاده می کنند. ما فصل را با نگاهی به مدیریت دانش به پایان می بریم.

کاربردهای داده پردازی

کاربردهای بیشماری برای داده پردازی هم در تجارت و هم در زمینه های دیگر وجود دارد.با توجه به گزارش گارتنر بیش از هزار شرکت در سراسر جهان اخیراً از داده پردازی استفاده کرده اند.همانگونه که در مثال های بعدی نشان داده می شود.دقت کنید که در بیشتر موارد هدف داده پردازی، شناسایی فرصت های تجاری به منظور ایجاد مزیت رقابتی عمده می باشد...

سیستم های مدیریت دانش

هدف مدیریت دانش، کمک کردن به یک سازمان است تا بیشترین استفاده را از دانشی که دارد ببرد.از لحاظ تاریخی، سیستم های اطلاعات مدیریت روی جمع آوری، اداره و گزارش داده های صریح متمرکز است. سازمان ها هم اکنون، نیاز به ادغام هر دو نوع دانش صریح و ضمنی را در سیستم های اطلاعاتی رسمی احساس می کنند. سیستم های مدیریت دانش (KMS) به استفاده از تکنولوژی های اطلاعات مدرن- اینترنت، اینترانت، اکسترانت، LotusNotes ، انباره های داده- برای سیستماتیک کردن، ارتقا دادن و تسهیل کردن مدیریت دانش داخل سازمان و بین سازمانی اشاره دارد...

1. اداره داده ها

سیکل حیات داده

سلسله مراتب داده

مشکلات مدیریت داده ها

2. رویکرد پایگاه داده

طراحی پایگاه اطلاعات

مدلسازی موجودیت- رابطه(ER)

3. سیستم های مدیریت پایگاه داده

مدل پایگاه داده رابطه ای

زبان پرس و جو

فرهنگ داده ها

عادی سازی(هنجارسازی)

پایگاه های داده مجازی

4. انباره داده

تعریف انباره داده

مراکز داده

داده کاوی

کاربردهای داده پردازی

5. تکنولوژی تجسمی داده ها

سیستم های اطلاعات جغرافیایی

تصاویر سه بعدی

6. مدیریت دانش

مفاهیم و تعاریف مدیریت دانش

دانش صریح و ضمنی

سیستم های مدیریت دانش

چرخه سیستم مدیریت دانش

کاربردهای IT

در رشته حسابداری

در رشته مالی

در رشته بازاریابی

در رشته مدیریت تولید/ عملیات

در رشته مدیریت منابع انسانی

وظیفه MIS

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید