تحقیق سیستم های محاسبات ابرین، نمونه ها کاربردها و چالشها

تحقیق سیستم های محاسبات ابرین، نمونه ها کاربردها و چالشها تحقیق سیستم های محاسبات ابرین، نمونه ها کاربردها و چالشها

دسته : سمینار کامپیوتر

فرمت فایل : word

حجم فایل : 764 KB

تعداد صفحات : 86

بازدیدها : 526

برچسبها : محاسبات ابرین معماری سرویس گرا

مبلغ : 6000 تومان

خرید این فایل

دانلود گزارش سمینار کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار سیستمهای محاسبات ابرین: نمونه ها ؛ ﮐاربردها ؛ چالشها

دانلود گزارش سمینار کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار سیستمهای محاسبات ابرین: نمونه ها ؛ کاربردها ؛ چالشها در 86 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

چکیده

محاسبات ابرین اخیرا به عنوان یک الگو برای میزبانی و تحویل سرویس ها بر روی اینترنت پدیدار گشته است. این الگو به این دلیل برای صاحبان مشاغل جذابیت دارد که دیگر نیازی نیست تا کاربران از مدتها قبل نیازهای خود را مطرح نمایند تا برای پاسخگویی به آنها برنامه ریزی شود، بنابراین یک سازمان می تواند کار خود را با اندازه کوچک آغاز نموده و منابع بیشتر را تنها زمانی اضافه کند که نیاز به سرویس ها افزایش یافته است. علاوه بر این محاسبات ابرین مزایای بسیاری را در اختیار سازمان ها و افراد قرار می دهد. به همین دلیل به سرعت به موضوعی داغ در محیط های دانشگاهی و تجاری بدل شده است و همانطور که انتظار می رود توانسته نظر بسیاری را به خود جلب نماید و امروزه با نمونه های متعددی از سرویس دهنده های ابر روبرو هستیم. در این تحقیق نمونه های مختلف را از جنبه های گوناگون شناسایی نموده و مورد ارزیابی قرار دادیم تا بتوانیم در این راه چالش های پیش رو را شناسایی نموده و تا حد امکان راه حل هایی را برای آنها ارائه نماییم. نمونه های مورد بحث در این گزارش انواع مدل های تحویل سرویس از جمله نرم افزار به عنوان سرویس، زیرساخت به عنوان سرویس، داده به عنوان سرویس و غیره را در بر می گیرند. در این تحقیق علاوه بر نمونه های سیستم های محاسبات ابرین، تعدادی از معماری های ارائه شده نیز شناسایی گردیده اند و مزایایی که سیستم های مبتنی بر این معماری ها با خود به همراه می آورند از بعد فنی مورد بحث قرار گرفته اند. تمرکز اصلی بر روی چالش های مطرح در بحث ترکیب سرویس ها و یکپارچه سازی سیستم ها قرار گرفته و سعی شده است جزئیات مورد نیاز بررسی گردد. در نهایت نتایج حاصل از همین بخش، نمایی از مسیر آینده تحقیق و کارهای بعدی را شکل داده و آن ارائه روشی نوین و مبتنی بر محاسبات ابرین برای مدیریت سرویس های مرکب می باشد. مدیریت صحیح و بهینه سرویس های مرکب از اصلی ترین چالش های مطرح در بحث ترکیب سرویس ها می باشد. در روش ذکر شده محاسبات ابرین به عنوان بستری مناسب حهت پاسخگویی به مشکلات این حوزه به کار گرفته خواهد شد.

کلمات کلیدی: محاسبات ابرین، ترکیب سرویس ،معماری سرویس گرا، سرویس وب

1 فصل اول - کلیات تحقیق

1.1 مقدمه

محاسبات ابرین - به عنوان یک سبک محاسباتی جدید - مفهوم جدیدی است که در اواخر سال 2007 پا به عرصه وجود نهاد. در واقع این مفهوم تعمیمی است بر روی بحث تغییر بر طبق نیاز که می گوید در حالیکه نیازهای کاربران تغییر می کند تولیدکننده می بایست سخت افزار، نرم افزار و سرویس های مرتبط با آن نیاز را تامین نماید. امروزه با توسعه سریع اینترنت غالباً نیاز کاربران از طریق اینترنت به تحقق می رسد و همین امر پایه و اساس محاسبات ابرین را شکل داده است. محاسبات ابرین گسترش یافتهی مفاهیمی چون محاسبات تورین ، محاسبات توزیع شده و محاسبات متوازی می باشد. هدف قابل لمس این سبک نوین فراهم آوردن منابع محاسباتی،ذخیره سازی و ارتباطی به شکلی امن، سریع و البته مبتنی بر سرویس از طریق اینترنت برشمرده شده است.

در ادامه به بیان تعریف مسئله و انگیزه ایجاد شده برای قدم گذاردن در راه این تحقیق خواهیم پرداخت و اهداف و دستاوردهای مورد انتظار و همچنین محدوده ی تحقیق را تعیین خواهیم نمود و در انتها ساختار گزارش پیش رو را مطرح می نماییم.

2.1 تعریف مسأله

جهان محاسباتی که امروزه با آن روبرو هستیم روز به روز در حال بزرگتر و پیچیده تر شدن است. همانطور که گفته شد محاسبات ابرین نیز در ادامه سبک های دیگر مانند محاسبات تورین با هدفی مشترک معرفی گردید. این هدف مشترک چیزی نیست جز پردازش حجم عظیمی از داده با استفاده از خوشه هایی از کامپیوتر ها. طبق گزارش ارائه شده در ، شرکت گوگل در حال حاضر به لطف محاسبات توزیع شده روزانه بیش از 20 ترا بایت داده خام اینترنتی را مورد پردازش قرار می دهد. تکامل و شکل گیری محاسبات ابرین خواهد توانست این چنین مسائل محاسباتی را به راحتی و به شکلی مناسبتر از طریق سرویس های بنابر تقاضا حل و فصل نماید. از زاویه ای دیگر جهان محاسباتی اطراف ما در حال حرکت به سمت الگوهای پرداخت برای استفاده حرکت می کند و همین الگو یکی دیگر از پایه های اصلی محاسبات ابرین را تشکیل می دهد.

با توجه به ظهور این سبک محاسباتی نوین، در راستای برداشتن قدم در راه تکامل آن لازم است تا این پدیده به طور کامل شناسایی شده و نمونه های موجود آن تا حد امکان بررسی شوند تا بتوان ضعف ها و کاستی های آن را شناسایی نموده و نسبت به ارائه راه حل برای آنها اقدام نمود. در این گزارش سعی شده است تا از زوایای مختلف، از معماری و مدل های استقرار گرفته تا نمونه ها و چالش های مطرح، محاسبات ابرین مورد بررسی قرار گیرد.

فصل اول - کلیات تحقیق

مقدمه

تعریف مسأله

اهداف تحقیق

محدوده ی تحقیق

ساختار گزارش

فصل دوم - ادبیات تحقیق

مقدمه

مفاهیم مورد استفاده در این تحقیق

محاسبات تورین(شبکه ای)

معماری سروی سگرا

سرویس وب

ترکیب سرویس

پروتکل ها و استانداردها

SOAP

WSDL

BPEL

جمعبندی مطالب فصل

فصل سوم - محاسبات ابرین

مقدمه

محاسبات ابرین چیست؟

تعریف محاسبات ابرین

سیر تکامل سبک های محاسباتی

دلایل نیاز به یک مدل جدیدتر

دلیل انتخاب محاسبات ابرین

تصویری از کامپیوتر ها و سازمان ها در آینده

فواید استفاده از معماری ابرین

اهداف محاسبات ابرین

خصوصیات کلیدی ابر

مدل های تحویل سرویس (آناتومی ابر)

معماری ابر

مدل لایه ای

معماری CCOA

مدل های استقرار

ابر خصوصی

ابر عمومی

ابر ترکیبی

ابر انجمنی

ابر خاص- منظوره

فصل چهارم - نمونه ها و کاربردهای محاسبات ابرین

سرویس دهنده گان اصلی

IaaS

PaaS

SaaS

DaaS

HaaS

کاربرد محاسبات ابرین

کاربرد در سیستم های فوق مقیاس وسیع

چه کسانی می توانند از ابر استفاده کنند؟

ترکیب سرویس و یکپارچه سازی سیستم در فضای ابر

مقدمه

ترکیب سرویس ابرین

ترکیب سرویس های داخل یک ابر

ترکیب سرویس هایی از چندین ابر

نتیجه گیری

مشکلات روش ها و ابزار های ترکیب سرویس موجود در فضای ابر Error! Bookmark not defined

چالش های مطرح در حوزه محاسبات ابرین

چالش های عمومی

چالش های پیش رو

خطر نهفته در محاسبات ابرین

مشکلات ابرهای موجود

گره خوردن کاربران به یک سرویس دهنده خاص

وابستگی شدید بین مولفه ها

فقدان پشتیبانی از SLA

فقدان پشتیبانی از چند-مستاجری

فقدان انعطاف پذیری لازم در واسط کاربری

نتیجه گیری و کار آینده پیشنهادی

آینده محاسبات ابرین

کارهای آینده

ارائه روشی نوین برای مدیریت سرویس های مرکب مبتنی بر محاسبات ابرین

زمانبندی ادامه ی کار

مراجع

فهرست اشکال

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید