مقاله عوامل موثر در ایجاد عفونت و عواقب آن

مقاله عوامل موثر در ایجاد عفونت و عواقب آن مقاله عوامل موثر در ایجاد عفونت و عواقب آن

دسته : پزشکی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 15 KB

تعداد صفحات : 26

بازدیدها : 295

برچسبها : مقاله علل عفونت عواقب عفونت

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله عوامل موثر در ایجاد عفونت و عواقب آن

در زیر به بخشهایی از متن مقاله دانلودی عوامل موثر در ایجاد عفونت و عواقب آن اشاره شده است که جهت معرفی و نمونه قرار داده شده است

عفونت

برای بیش از یکصد سال عفونت (یک ویروس یا باکتری) بعنوان مضنون اصلی در ایجاد ام اس مطرح بوده است. یک ویروس دیر- عمل، ویروسی که می تواند برای سالها خود را در حلال کمون نگاه دارد تا زمانیکه ماشه بیماری کشیده شود پنهان می ماند. چنین ویروسی می تواند در این بیماری نقش داشته باشد زیرا سه یافته مهم از این ایده پشتیبانی می کند:

1. اولین یافته مربوط به رابطه بین استعداد ابتلا به ام اس و محیط پیرامون است (بخصوص فاصله با خط استوا) در طول اولین پانزده سال عمر در معرض ویروس قرار گرفته سپس ویروس برای سالها بصورت پنهان باقی می ماند. سایر بیماریهای حد مثل بیماری پارکینسون از چنین الگوی جغرافیایی مثل ام اس پیروی می کنند. انتقال به ناحیه کم خطر بنظر نمی رسد ریسک ابتلا به بیماری را کاهش دهد مگر اینکه این مهاجرت در زمان کودکی صورت گیرد 15 محلی که شخص اولین سال عمر خود را در آن میگذراند بنظر می رسد تعیین کننده احتمالی تشخیص بیماری ام اس در آینده است.

سایر تئوریهای مربوط به عرض جغرافیایی و افزایش تعداد بیماران عبارتند از:

آب و هوا (رطوبت مربوطه هوای خنک و کاهش اشعه امواج فرابنفش)

محیط پیرامون (شامل رژیم غذایی و نحوه زندگی)

...

ضایعات و سلولهای گلبول سفید

اگر چه محققان هنوز باید تایید کنند که کدام عامل اولیه منجر به تخریب میلین و آکسون می باشد ولی عوامل بسیاری که در این مورد درگیر هستند تعیین شده اند. یک عود بیماری ام اس وقتی شروع می شود که میلین ملتهب و متورم می شود. به این ناحیه مورم شده Lesion یا ضایعه گفته می شود. مویی رگها در ناحیه، بزرگ شده و سلولهای گلبول سفید فعال به بافتهای مغز نشت می کنند. این سلولهای برانگیخته ماده شیمیایی بنام cytokines ترشح می کنند که سلولهای خاصی بنام macrophages را فعال می کنند این سلولها میلین را تخریب می کنند.

گلبولهای سفید واحد اصلی سیستم ایمنی هستند و بوسیله بدن برای مبارزه با مواد خارجی تولید می شوند مواد خارجی که میتوانند باعث عفونت و بیماری در انسان شود. اغلب محققان معتقد هستند که ام اس یک بیماری خود ایمنی است بیماریی که در آن گلبولهای سفید خون بطور اشتباه به سلولهای خودی حمله می کنند.

Macrophages

سلولهای گلبول سفید خون از thymus، spleen و گره های لنفا و تشکیل شده اند دو نوع از سلولهای گلبول سفید خون در ارتباط با ام اس هستند: سلولهای بزرگتر بنام Macrophages و سلولهای کوچکتر بنام lymphocytes.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید